Pauker

Як підготуватися до Schreiben іспитів Goethe B2 і TestDaF?

Статті B2 DAF
Schreiben Prüfungsvorbereitung

Письмова частина іспитів високих рівнів часто стає непереборною перепоною для багатьох учнів. І причин цьому чимало. 

Сучасне викладання іноземної мови значною мірою орієнтоване на практичні навички. На багатьох курсах основна увага приділяється говорінню та аудіюванню. Часто розігруються діалоги у типових ситуаціях. Граматику, звісно, теж викладають і відпрацьовують, але здебільшого через вправи типу: вставити слово, поєднати, змінити тощо – без активного практичного застосування в комунікації.

Сучасне викладання іноземної мови значною мірою орієнтоване на практичні навички.

Чому письмові завдання викликають труднощі?

У письмовій частині іспитів рівнів А1 і А2 теж переважає підхід «написав – і добре». Лише на рівні B1 завдання стають трохи ближчими до реального життя: треба написати короткий офіційний лист, висловити думку з приводу певної ситуації або поділитися враженнями з другом.

На іспиті Goethe-Zertifikat B2 планка значно підвищується. Офіційний лист уже має містити аргументацію, пояснення причин, відповідати на всі пункти й містити ввічливі формулювання – це вже не просто коротка записка. До того ж у першій частині іспиту необхідно написати досить розгорнутий текст на певну тему.

Чітко сформульовані пункти, які потрібно висвітлити у тексті, допомагають структурувати письмову роботу.

Певну підтримку все ж дають чітко сформульовані пункти, які потрібно висвітлити у тексті – вони допомагають структурувати письмову роботу. З порадами досвідченого викладача можна навчитись писати з мінімумом помилок, обходити складні для себе конструкції й використовувати сильні структури, що демонструють високий рівень володіння мовою. Така підготовка є, наприклад, частиною курса з підготовки до іспиту Goethe-Zertifikat B2. Підготовка до рівня B2 може зайняти певний час і потребуватиме зусиль, але вона цілком реальна – навіть якщо учень раніше писав тільки чат-повідомлення.

Що стосується іспиту TestDaF, то ситуація виглядає інакше. У паперовому форматі письмова частина складається з одного твору, обсяг якого не обмежується – лише часом: 60 хвилин. Завдання структуроване лише орієнтовно, і дозволяється змінювати порядок пунктів. А в іспиті TestDaF digital немає навіть пунктів, по яким писати. Головне – продемонструвати вміння аргументувати, обґрунтовувати, зважувати й аналізувати.

Вивчені напам’ять звороти не принесуть багато балів. Спочатку потрібно зрозуміти, що сказати, а вже потім – як це сказати.

При оцінюванні екзаменатор орієнтується насамперед на загальне враження від тексту. Саме тут і виникає головна складність: вивчені напам’ять звороти не принесуть багато балів. Робота з темами на рівні С1 вимагає часу. Спочатку потрібно зрозуміти, що сказати, а вже потім – як це сказати.

Що можна зробити, щоб покращити свої стартові позиції?

  1. Читайте більше німецькою. Йдеться не про казки братів Грімм і не рекламні слогани. Найкраще – підписатися на німецьку пресу. Так ви побачите, як подаються теми, близькі до екзаменаційних: охорона довкілля, соціальні суперечності тощо. На нашому безкоштовному Telegram-каналі Ampel ви знайдете добірки таких статей – це чудовий старт для розширення словникового запасу і темового кругозору.

  2. Поглиблено опрацьовуйте тексти для читання та аудіювання із підручників рівнів B1, B2, C1. У більшості випадків теми вже знайомі. Саме в цих текстах ви знайдете не лише важливі аргументи, але й приклади правильного, «німецького» формулювання думки. Працюйте не лише з тестами на вибір правильної відповіді, а й з транскрипціями.

  3. Професійна підготовка. Навіть із хорошим словниковим запасом можна не розібратись у вимогах екзаменатора. Часто не вистачає часу на завершену структуру або точні формулювання. Багато хто не розуміє різницю між аргументацією та обґрунтуванням або не знає, як правильно зважити аргументи. Узагальнення з кількох джерел – теж непроста навичка. Саме тому професійні поради досвідченого викладача – як на наших курсах підготовки до Goethe Zertifikat B2 чи TestDaF – є незамінною частиною підготовки.

  4. Тренування. Гарно писати не вміє ніхто з першого разу. Це навичка, яку потрібно розвивати. Чим більше ви тренуєтесь – тим краще виходить. Важливо тренуватись саме на завданнях, максимально наближених до реальних. Учитель, який перевіряє роботу, повинен знати критерії оцінювання конкретного іспиту. Інакше вам виправлять якусь нещасну кому, а не підкажуть, що не вистачає аргументації.

У розділі Іспити на нашому сайті Ви можете написати роботи на теми, близькі до екзаменаційних, у форматі, максимально наближеному до справжнього іспиту. Ваш текст перевірятиметься відповідно до критеріїв певного іспиту. Ви отримаєте не лише оцінку, а й детальні коментарі, які покажуть, над чим ще варто попрацювати.

Важливо тренуватись саме на завданнях, максимально наближених до реальних.

Перейти до тренувальних завдань

Завантаження...